Nowa firma - ekwiwalent

Ekwiwalent

nowa-firma.com.pl

Forum

ekwiwalent urlopowy (Mariusz)
Witam... mój przypadek wygląda następująco, pracowałem w pewnej firmie od 01,01,2009r(w tym czasie nie wykorzystałem ani jednego dnia urlopu wypoczynkowego) w czerwcu tego samego roku zachorowałem i przebywałem na zwolnieniu lekarskim przez 6 miesięcy, do stycznia 2010r. Od stycznia 2010r jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym z ZUSu. W kwietniu tego roku dostałem rozwiązanie umowy o pracę. Pracodawce musi wypłacić mi ekwiwalent urlopowy za nie wykorzystany urlop, teraz moje pytanie, czy pracodawce wypłaci mi ekwiwalent za zaległy urlop z zeszłego roku czy tylko za te 3 miesiące tego roku. Bo z tego co mi wiadomo to zaległy urlop należy wykorzystywać do końca marca, lecz w moim przypadku było to niemożliwe ponieważ byłem niezdolny do pracy i pobierałem świadczenie rehabilitacyjne. Nie skorzystałem z ani jednego dnia należącego mi się urlopu wypoczynkowego, więc za ile dni tego urlopu pracodawca powinien mi wypłacić ekwiwalent urlopowy??
(więcej...)

1
Jak ująć ekwiwalent w świadectwie pracy? (Ewa)
Ewa nie ma znaczenia czy pracownik wykorzystał urlop czy wyplacono ekwiwalent. 4.1 - urlop należny
(więcej...)

2

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co lepiej lata: szybowiec czy kowadło?